Dolar 32,8523
Euro 35,1985
Altın 2.449,72
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla 35°C
Hafif Yağmurlu
Muğla
35°C
Hafif Yağmurlu
Sal 36°C
Çar 36°C
Per 34°C
Cum 33°C

2014 Yılı Yem Bitkileri Destekleme Müracaatları Devam Ediyor Dalaman İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür V. Vedat KAŞKAYA yaptığı açıklamada” İlçemizde 2013 yılı yem bitkileri destekleme müracaatları devam etmektedir. 2013 yılında 95 üreticimize 3.012 dekar alan için toplam 219.724 TL ödeme yapılmıştır. Üreticilerimizin iş ve işlemlerinin zamanında yapılması için İlçe müdürlüğümüze şahsen müracaat etmeleri veya Ziraat mühendisi Orhan İLHAN’ı 542 591 27 50 numaralı telefondan ulaşarak randevu almaları gerekmektedir. Destekleme ödemeleri için arazi kontrollerini yerinde yaptırınız. Üreticilerimiz yem bitkileri destekleme ödemesinden faydalanabilmeleri için şu hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Desteklenen ürünler ve destekleme miktarları; Yonca: 50 TL/da/yıl, Korunga: 40 TL/da/yıl, Silajlık Mısır: 75 TL/da, Yapay Çayır-Mera: 100 TL/da, Tek Yıllıklar (Fiğ, Macar Fiği, Burçak, Mürdümük, Sorgum, Sudan otu, Sorgum-sudan otu melezi, Hayvan pancarı, Yem şalgamı, Yem bezelyesi) 35 TL/da. dır. Müracaat Yeri ve Zaman: 1 Ocak – 15 Kasım 2014 tarihleri arasında İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvuru yapılacaktır. Destekleme Şartları: 1-Çiftçi Kayıt Sisteminde adı geçen çiftçinin üzerine müracaat yapılacak (Çiftçinin özlük, arazi ve ürün bilgileri 2014 yılı ÇKS de kayıtlı olacaktır.) 2-Ürün hasat etme aşamasına geldiğinde haber verilecek ve kontrolü Müdürlüğümüzce yapılacaktır. Tek yıllık yem bitkilerinde; % 50 çiçeklenme döneminde hasat edildiğinde, Çok yıllık yem bitkilerinde de ilk hasattan sonra, hayvan pancarı, yem şalgamı hasattan sonra, Silajlık mısır ekilişlerinde danelerin hamur olum döneminden sararmaya başladığı döneme kadar silaj yapmak amacı ile hasat edildiğinde destekleme ödemesine hak kazanılır. 3-Yem bitkisi ekilişleri toplamı en az 10 dekar olacaktır. Çok yıllık yem bitkisi ekilişlerinde 4 yıl boyunca üretim yapacağına dair çiftçi taahhüdü alınacaktır. Bu Taahhüde uymayan üreticilerden 2013/18 sayılı Yem Bitkileri Desteklemeleri Uygulama Esasları Tebliğine göre, haksız ödenen destekleme miktarı yasal faizi ile birlikte geri tahsil edilecektir. 4- Kapama meyve bahçelerinde ara tarım olarak yem bitkisi yetiştiren, Yem bitkisi ekilişlerini daneye bırakan, İlin ekolojik şartlarına, ekim tekniklerine ve normlarına uygun yem bitkisi ekilişleri yapmayan, Tespit çalışmalarına yardımcı olmayan veya çalışmaları engelleyenler, Kuraklıktan etkilenen alanlara olası destekleme ödemesi yapılması halinde bu desteklemeden yararlanan üreticiler yem bitkileri desteklemesinden yararlanamazlar.” Dedi.

2014 Yılı Yem Bitkileri Destekleme Müracaatları Devam Ediyor       Dalaman İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür V. Vedat KAŞKAYA yaptığı açıklamada” İlçemizde 2013 yılı yem bitkileri destekleme müracaatları devam etmektedir. 2013 yılında 95 üreticimize 3.012 dekar alan için toplam 219.724 TL ödeme yapılmıştır. Üreticilerimizin iş ve işlemlerinin zamanında yapılması için İlçe müdürlüğümüze şahsen müracaat etmeleri veya Ziraat mühendisi Orhan İLHAN’ı 542 591 27 50 numaralı telefondan ulaşarak randevu almaları gerekmektedir. Destekleme ödemeleri için arazi kontrollerini yerinde  yaptırınız.  Üreticilerimiz yem bitkileri destekleme ödemesinden faydalanabilmeleri için şu hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Desteklenen ürünler ve destekleme miktarları; Yonca: 50 TL/da/yıl, Korunga: 40 TL/da/yıl, Silajlık Mısır: 75 TL/da, Yapay Çayır-Mera: 100 TL/da, Tek Yıllıklar (Fiğ, Macar Fiği, Burçak, Mürdümük, Sorgum, Sudan otu, Sorgum-sudan otu melezi, Hayvan pancarı, Yem şalgamı, Yem bezelyesi) 35 TL/da. dır. Müracaat Yeri ve Zaman: 1 Ocak – 15 Kasım 2014 tarihleri arasında İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvuru yapılacaktır. Destekleme Şartları: 1-Çiftçi Kayıt Sisteminde adı geçen çiftçinin üzerine müracaat yapılacak (Çiftçinin özlük, arazi ve ürün bilgileri 2014 yılı ÇKS de kayıtlı olacaktır.) 2-Ürün hasat etme aşamasına geldiğinde haber verilecek ve kontrolü Müdürlüğümüzce yapılacaktır. Tek yıllık yem bitkilerinde; % 50 çiçeklenme döneminde hasat edildiğinde, Çok yıllık yem bitkilerinde de ilk hasattan sonra, hayvan pancarı, yem şalgamı hasattan sonra, Silajlık mısır ekilişlerinde danelerin hamur olum döneminden sararmaya başladığı döneme kadar silaj yapmak amacı ile hasat edildiğinde destekleme ödemesine hak kazanılır.  3-Yem bitkisi ekilişleri toplamı en az 10 dekar olacaktır. Çok yıllık yem bitkisi ekilişlerinde 4 yıl boyunca üretim yapacağına dair çiftçi taahhüdü alınacaktır. Bu Taahhüde uymayan üreticilerden 2013/18 sayılı Yem Bitkileri Desteklemeleri Uygulama Esasları Tebliğine göre, haksız ödenen destekleme miktarı yasal faizi ile birlikte geri tahsil edilecektir. 4- Kapama meyve bahçelerinde ara tarım olarak yem bitkisi yetiştiren, Yem bitkisi ekilişlerini daneye bırakan, İlin ekolojik şartlarına, ekim tekniklerine ve normlarına uygun yem bitkisi ekilişleri yapmayan, Tespit çalışmalarına yardımcı olmayan veya çalışmaları engelleyenler, Kuraklıktan etkilenen alanlara olası destekleme ödemesi yapılması halinde bu desteklemeden yararlanan üreticiler yem bitkileri desteklemesinden yararlanamazlar.” Dedi.
REKLAM ALANI
Eylül 19, 2014 3:21 pm
1.324
A+
A-

2014 Yılı Yem Bitkileri Destekleme Müracaatları  Devam Ediyor

Dalaman İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür V. Vedat KAŞKAYA yaptığı açıklamada” İlçemizde 2013 yılı yem bitkileri destekleme müracaatları devam etmektedir. 2013 yılında  95  üreticimize 3.012 dekar  alan için toplam 219.724 TL ödeme yapılmıştır.
Üreticilerimizin iş ve işlemlerinin zamanında yapılması için İlçe müdürlüğümüze şahsen müracaat etmeleri veya  Ziraat mühendisi Orhan  İLHAN’ı 542 591 27 50 numaralı telefondan ulaşarak randevu almaları gerekmektedir. Destekleme ödemeleri için  arazi kontrollerini yerinde   yaptırınız.
Üreticilerimiz yem bitkileri destekleme ödemesinden faydalanabilmeleri için şu hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir.
Desteklenen ürünler ve destekleme miktarları; Yonca: 50 TL/da/yıl, Korunga: 40 TL/da/yıl, Silajlık Mısır: 75 TL/da,  Yapay Çayır-Mera: 100 TL/da,

Tek Yıllıklar (Fiğ, Macar Fiği, Burçak, Mürdümük, Sorgum, Sudan otu, Sorgum-sudan otu melezi, Hayvan pancarı, Yem şalgamı, Yem bezelyesi)  35 TL/da. dır.

Müracaat Yeri ve Zaman: 1 Ocak – 15 Kasım 2014 tarihleri arasında İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne  başvuru yapılacaktır.

Destekleme Şartları:
1-Çiftçi Kayıt Sisteminde adı geçen çiftçinin üzerine müracaat yapılacak (Çiftçinin özlük, arazi ve ürün bilgileri 2014 yılı ÇKS de kayıtlı olacaktır.)

2-Ürün hasat etme aşamasına geldiğinde  haber verilecek ve kontrolü Müdürlüğümüzce yapılacaktır. Tek yıllık yem bitkilerinde; % 50 çiçeklenme döneminde hasat edildiğinde, Çok yıllık yem bitkilerinde de ilk hasattan sonra, hayvan pancarı, yem şalgamı hasattan sonra, Silajlık mısır ekilişlerinde danelerin hamur olum döneminden sararmaya başladığı döneme kadar silaj yapmak amacı ile hasat edildiğinde  destekleme ödemesine hak kazanılır.

3-Yem bitkisi ekilişleri toplamı en az 10 dekar olacaktır. Çok yıllık yem bitkisi ekilişlerinde 4 yıl boyunca üretim yapacağına dair çiftçi taahhüdü alınacaktır. Bu Taahhüde uymayan üreticilerden  2013/18 sayılı Yem Bitkileri Desteklemeleri Uygulama Esasları Tebliğine göre, haksız ödenen destekleme miktarı yasal faizi ile birlikte  geri tahsil edilecektir.

4- Kapama meyve bahçelerinde ara tarım olarak yem bitkisi yetiştiren, Yem bitkisi ekilişlerini daneye bırakan, İlin ekolojik şartlarına, ekim tekniklerine ve normlarına uygun yem bitkisi ekilişleri yapmayan, Tespit çalışmalarına yardımcı olmayan veya çalışmaları engelleyenler, Kuraklıktan etkilenen alanlara olası destekleme ödemesi yapılması halinde bu desteklemeden yararlanan üreticiler yem bitkileri desteklemesinden yararlanamazlar.” Dedi.

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
YORUMLAR

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.