Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali
Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali
Bu yıl 21.kez yapılacak olan Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festival halk konserlerinde Ramazan Çelik, Ankaralı Coşkun, Grup Manga, Aydın Esen, Ümit Besen sahne alıyor. Ayrıca festivale Almanya’dan başlayıp Ortaca Dalyan’da son bulacak olan 260 otomobilin katılacağı eski otomobil rallisi de dahil edildi. Yine 6 yıldan beri Ortaca Belediyesi, Dalaman Belediyesi ve Ege Yolcu Dergisi’nin ortaklaşa düzenlediği “Atatürk Köprüsü Özlem ve Dostluk 7.Bahar Şenliği” de festival etkinlikleri kapsamına alındı.
Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm 21.Festivali
19-29 Mayıs 2016
1.Gün: 19.05.2016 Perşembe-Dalyan
Yer: Dalyan Atatürk Anıtı
Saat 18.30: Saygı Duruşu, İstiklal Marşımızın Okunması ve Kortej Yürüyüşü.
Saat 19.00: Program Açılışı ve Konuşmalar
Saat 19.15: Dalyan Tur.Otelcilik ve Mes.Lisesi Halk Oyunları Gösterisi
Saat 19.30: Eski Otomobil Parkının Gezilmesi ve Keşkek İkramı
Saat 20.00: Kendini Keşfet Onur Yeşilçavdar Stand-up Gösterisi
Saat 22.45: Ortaca Belediyesi THM Konseri
2.Gün: 20.05.2016 Cuma-Dalyan
Saat 10.00: Eski Otomobillerin Tur Gezileri
Saat 20.00: Mete Şen THM Konseri
Saat 20.30: Grup Dönence Anadolu Rock Konseri
Saat 21.30: Aydın Esen ve Almanya Jazz Grubu
3.Gün: 21.05.2016 Cumartesi-Dalyan
Saat 10.00: Eski Otomobillerin Tur Gezileri
Saat 20.00: OFAD Yöresel Defile Gösterisi
Saat 21.00: İlker Gülcan Akrobasi Gösterisi (Yetenek Sizsiniz Finalistleri)
Saat 21.30: Eski Otomobil Sürücüleriyle Söyleşi ve Tanıtım Belgeseli
Saat 22.30: İllüzyonist Mandrake Sihirbazlık Gösterisi
4.Gün: 22.05.2016 Pazar Atatürk Köprüsü 7.Bahar Şenliği
Yer: Dalaman Çayı Atatürk Köprüsü
Saat 10.30: Ortaca Belediyesi Önünden Ücretsiz Servis Otobüslerinin Atatürk Köprüsü’ne Hareketi ve Bisikletçilerin Gelişi
Saat 11.00: Ege Yolcu Grubu Motorcularının Köprü Geçişi
Saat 11.30: Dalaman ve Ortaca Halkının Köprüde Buluşması ve Hediye Biletlerinin Dağıtılması
Saat 12.30: Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Açılış Konuşmaları
Saat 13.15: Dalaman Belediyesi Halk Oyunları Gösterisi
Saat 13.30: Dostluk ve Özlem Ağaç Fidan Dikimi
Saat 14.00: İlker Gülcan Akrobasi Gösterisi (Yetenek Sizsiniz Finalistleri)
Saat 15.00: Ramazan Çelik THM Konseri
Saat 16.00: Ödüllü Yarışmalar
Saat 17.00: Kapanış
Yer: Ortaca Festival Alanı
Saat 20.00: Güzelyurt Eğitim Uygulamalı Okulu Skeç Gösterisi
Saat 20.30: Ali Orhan Dönmez THM Konseri
Saat 22.00: Ramazan Çelik THM Konseri
5.Gün 23.05.2016 Pazartesi
Yer: Ortaca Festival Alanı
Saat 18.30: Kortej Yürüyüşü.
Saat 19.00: Saygı Duruşu İstiklal Marşı Program Açılışı ve Konuşmalar
Saat 19.30: Stantların Gezilmesi
Saat 20.00: OFAD Halk Gecesi
Halk Oyunları, Köy Seyirlik Oyunu, Köy Düğünü, Yerel Sanatçılar.
6.Gün 24.05.2016 Salı
Yer: Ortaca Festival Alanı
Saat 20.00: Çevre Konulu Söyleşi-Prof.Dr.Niyazi Özdemir
Saat 21.30: Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Konseri
Saat 22.30: Yiğit Arat Pop Konseri
7.Gün 25.05.2016 Çarşamba
Yer: Ortaca Tuhafiye Pazar Yeri
Saat 20.00: Kendini Keşfet Onur Yeşilçavdar Stand-up Gösterisi
Saat 22.30: Ankaralı Coşkun Halk Konseri
8.Gün 26.05.2016 Perşembe
Yer: Ortaca Tuhafiye Pazar Yeri
Saat 18.00: Sağlıklı Yaşam İçin Elele
Ortaca Belediyesi ve Özel Yücelen Hastanesi İşbirliğiyle
Saat 20.00: Coşku ve Başaran Özel Eğit. Ok. Dans Gösterisi
Saat 20.30: Grup Lahza Pop Konseri
Saat 21.30: Yönetmen Yüksel Aksu ile Söyleşi
Saat 22.00:“İftarlık Gazoz” Film Gösterisi
9.Gün 27.05.2016 Cuma
Yer: Ortaca Tuhafiye Pazar Yeri
Saat 20.00: Başarılı Sporculara Plaket Verilmesi
Saat 20.30: Zehra Bayatoğlu ve Mehmet Ocaklı THM Konseri
Saat 21.00: Festivalin Tarihçesi
Saat 21.30: Ortaca Belediyesi TSM Konseri
10.Gün 28.05.2016 Cumartesi
Yer: Ortaca Tuhafiye Pazar Yeri
Saat 10.00: Festival Bisiklet Yarışı
Saat 20.00: Bisiklet Yarışı Ödülleri ve Plaketlerin Verilmesi
Saat 20.30: Belediyespor Futbolcularının Tanıtımı ve Teşekkür Belgelerinin Verilmesi
Saat 21.00: Ambalaj Atıkları ve Geri Dönüşüm Üzerine Adil Çelik ile Söyleşi
Saat 21.30: Grup Manga Rock Konseri
11.Gün 29.05.2016 Pazar
Yer: Ortaca Tuhafiye Pazar Yeri
Saat 20.00: Sokak Sanatçılarına Plaketlerin Verilmesi
Saat 20.30: Edip Aydınlı Tennure Gösterisi
Saat 21.00: İlçe Tarımı Hakkında Salim Çöllü ile Söyleşi
Saat 21.30: Ümit Besen Taverna Konseri
Çarşı İçi Etkinlikleri 23-29 Mayıs
Saat 19.30-24.00 Arası Trafiğe Kapalı Alan: Şerefnazbaşoğlu, Göçmen Sokak, Cengiz Topel
Etkinlikler: Sokak Çalgıcıları, Animasyon Ekibi Gösterileri