Muğla 33°C
Açık
Muğla
33°C
Açık
Cts
36°C
Paz
37°C
Pts
36°C
Sal
35°C
Köyceğiz’e bağlı Sultaniye kaplıcaları ve Çandır mahallesi arasındaki asfalt yolda muhtarlık tarafından bakım-onarım çalışmaları başlatıldı. Azaların da katıldığı çalışmalar imece usulü yapıldı.
Çandır mahallesi muhtarı Salih Yukarlı, “Turizm sezonuyla birlikte Çandır ve Sultaniye’ye gelen araç yoğunluğu arttı. Yolun birçok bölümünde çukurlar var. Herhangi bir kazaya sebebiyet vermemesi için imkanlarımız ölçüsünde çalışmalar yapıyoruz. Ancak bu yolun tamamında kapsamlı bir yol çalışmasının yapılması gerekiyor” dedi.
-Çandır
Çandır mahallesi Köyceğiz’e yaklaşık 40 kilometre mesafede. Kaunos antik kentiyle içiçe olan Çandır ve Ekincik koyuna ulaşmak için Sultaniye kaplıcalarının da içinden geçiliyor.